
Tandlæge til Gjesing
Faglig frihed, godt kollegaskab og mulighed for partnerskab
Drømmer du om en hverdag med tid til dine patienter, plads til faglig fordybelse og kolleger, der hjælper hinanden? Så er det måske dig, vi leder efter.
Hos Harald Tandlægerne i Gjesing søger vi en tandlæge til en deltidsstilling på 2-3 dage om ugen med opstart den 1. januar 2027 eller snarest derefter.
Vi er en del af Harald – en tandlægeejet sammenslutning af klinikker fordelt over hele Danmark.
Hos os er ambitionen at skabe en arbejdsplads, hvor høj faglighed går hånd i hånd med arbejdsglæde, nærvær og en god hverdag for hele teamet.
Et arbejdsliv med plads til faglighed
Vi tror på, at god tandbehandling kræver både tid, omhu og faglig stolthed. Derfor lægger vi vægt på, at du får mulighed for at udføre behandlinger, du kan stå inde for, uden faste omsætningskrav eller unødigt tidspres.
Vi har en afslappet omgangstone, søde patienter og et stærkt kollegialt fællesskab, hvor vi hjælper hinanden og interesserer os for hinanden – både fagligt og menneskeligt.
En klinik med gode rammer og mange muligheder
Du bliver en del af et team bestående af tre tandlæger, to tandplejere, fem klinikassistenter og en elev.
Klinikken har fire behandlerrum med nyere XO 4-units og mulighed for at etablere endnu et behandlerrum. Vi benytter Aldente journalsystem samt Romexis til digital røntgen og panoramarøntgen.
Vi udfører alle de almindelige tandbehandlinger og tilbyder desuden implantatbehandlinger med Straumann, kirurgi og alignerbehandlinger.
Har du en særlig interesse for eksempelvis parodontologi, endodonti, kirurgi eller et andet fagområde? Det vil vi meget gerne høre om. Vi er åbne for, at du kan udvikle dine kompetencer og arbejde mere med netop det, der motiverer dig fagligt.
En fleksibel stilling med mulighed for at vokse
Stillingen er på 12-20 stoletimer om ugen fordelt på 2-3 dage, afhængigt af hvad der passer dig bedst.
Vi forventer, at stillingen inden for 1-2 år kan udvikle sig til en fuldtidsstilling, hvis det er det, du ønsker.
Mulighed for partnerskab
Drømmer du om på sigt at blive klinikejer? Hos Harald er der mulighed for at blive medejer og partner i en eksisterende klinik – og dermed tage skridtet mod klinikejerskab som en del af et etableret fæ llesskab.
Skal vi mødes?
Klinikken ligger i Esbjerg N, kun fem minutters kørsel fra motorvejen og ti minutter fra Esbjerg Banegård.
Har du lyst til at høre mere om stillingen eller opleve klinikken på nært hold? Du er meget velkommen til at kontakte os for en uforpligtende snak og en rundvisning.
Kontakt og ansøgning
Du er velkommen til at kontakte tandlæ ge og partner Michael Rasmussen, hvis du har spørgsmål eller ønsker at besøge klinikken.
Send din ansøgning og dit CV via QuickApply-knappen "Ansøg".
Vi indkalder til samtaler løbende og glæ der os til at høre fra dig. Læ s mere om os på www.harald.dk.
Jobbet søges via QuickApply på Jobindex.