Blå Kors Danmark
Din browser (Safari 1.0) er mere end 3 år gammel.
Vi anbefaler at du opgraderer til den nyeste version, da vi ellers ikke kan garantere at alt funktionalitet på Jobindex vil fungere korrekt.
Jobannonce: Vi søger lærer-trainee til Middelfart eller Fredericia
Annoncen er udløbet!
Klik på annoncen for at se, om virksomheden stadig er åben for ansøgninger.

Vi søger lærer-trainee til Middelfart eller Fredericia
Vil du læse til lærer, imens du arbejder deltid på en FGU-skole?
Nu får du muligheden for at kombinere uddannelse og job. UCL og FGU Trekanten tilbyder ansættelse som lærer-trainee på en skole, imens du uddanner dig til lærer, så du er sikret studierelevant arbejde med løn i din studietid.
Lærer-traineeuddannelsen er en fire-årig professionsbachelor. Den kan du læse ved UCL i Jelling, og samtidig være deltidsansat på FGU Trekantens skole i Middelfart eller Fredericia. I starten vil du undervise sammen med en anden og erfaren lærer. Løbende får du mere selvstændigt ansvar for planlægning og gennemførelse af undervisning.
Anbefalede job
Ahlsell
Billund Kommune
Billund Kommune