3
Jobannonce: Salgsassistent til Vejle
OBS: annoncen er udløbet!
Denne jobannonce er ikke længere aktiv på Jobindex. Klik eventuelt på annoncen for at se, om virksomheden alligevel fortsat ønsker at modtage ansøgninger.

Louis Nielsen har forrygende succes og søger derfor endnu en kundeglad og serviceminded Salgsassistent

Som Salgsassistent vil du med din store produktviden, samt interesse for mode og personlig fremtoning, hjælpe kunderne med at vælge den rigtige løsning imellem Louis Nielsens store kvalitetsudvalg og muligheder omkring brillestel, glas eller kontaktlinser. Med andre ord får du gennem din egen personlige indsats et stort ansvar for, at sælge fordele til vores kunder og løse et individuelt behov, så vores kunder får en positiv oplevelse.
Som Salgsassistent hos Louis Nielsen får du en travl og spændende hverdag i en virksomhed i vækst. Det er derfor vigtigt du besidder evnen til at bevare overblikket, selv i travle perioder. Når der ikke er kunder i butikken hjælper du med varebestilling og indretning af butikken, samt ordne lettere administration, hvorfor det er vigtigt, at du er fortrolig med brugen af pc på brugerniveau.

Andre relevante job
PIECES
BROKERS Inc. ApS
BROKERS Inc. ApS