Jobannonce: Dynamisk Controller. Business Improvement
OBS: annoncen er udløbet!
Denne jobannonce er ikke længere aktiv på Jobindex. Klik eventuelt på annoncen for at se, om virksomheden alligevel fortsat ønsker at modtage ansøgninger.

HR navigator søger for HydraSpecma A/S i Skjern
Som Business Improvement Controller refererer du til Group CFO, og indgår i et stærk team på i alt 5 medarbejdere. I din hverdag vil du med dine analyser og beregninger agere som business partner og yde støtte og sparring overfor interne nøglefigurer og afdelingsledere.
I din opgaveløsning vil du deltage i udvalgte forretningsmæssige projekter, som f.eks. tager udgangspunkt i optimering af processer i hele værdikæden, bl.a. med henblik på Net Working Capital Reduction, og andre optimeringer i virksomheden.
I perioder vil du ad hoc aflaste CFO’en ligesom du kommer i indgreb med ledelsen. Der er lagt op til en interessant stilling, hvor du bliver udfordret på dine kompetencer og samtidig kan have en sjov og spændende hverdag med dygtige og dedikerede kolleger.