Louis Nielsen A/S
Evaluering
Positiv kommentar
En fantastisk arbejdsplads med gode karrieremuligheder
Negativ kommentar
Evaluering
Positiv kommentar
Dejlig arbejdsplads. Masser af gode kurser for optikerassistenterne, og optikerne.
Negativ kommentar
Masser af muligheder, hvis butikscheferne ikke begrænser en. Der er belønninger fra hovedkontoret, men afdelingsmæssigt kommer det an på hvilken afdeling man arbejder i.
Evaluering
Positiv kommentar
Folk i virksomheden vil rigtig gerne byde ind med meget arbejde, og har "ånden" det kræver for at være i virksomheden.
Negativ kommentar
Det er forventet at man arbejder over HVER dag, også selvom man ikke bliver belønnet, og optjener afspadsering eller merbetaling. Skal du selv have fri til fx lægeesøg eller lign, så skal du dog bruge afspadsering.
Evaluering
Positiv kommentar
Rigtig dejligt at de har mange kursuser osv for at man på tværs af butikker kan mødes med kollegaer fra andre afdelinger end den man selv er i
Negativ kommentar
Ville dog ønske at der var et optjek på hvordan partnere styrede butikken, da de kan køre den som de vil, dog inde for retningslinjerne, det stemmer bare ikke altid over ens med de rettigheder man har hvis man spørg fagforeningen.