2 jobannoncer matcher din søgning 2 jobannoncer fundet

Vil du modtage denne slags jobannoncer på mail?

Det Kgl. Bibliotek

Studentermedhjælpere til AUL, Emdrup

København NV

Til Det Kgl. Biblioteks afdeling på Aarhus Universitet i Emdrup søger vi 1-2 studentermedhjælpere til besættelse snarest muligt.

Du skal primært arbejde med driftsopgaver, hvor du skal indgå i et kollegialt samarbejde med opgaver som:

  • Fremfinding af bøger til diverse lånere
  • Påpladssætning af bøger og tidsskrifter i bibliotekets forskellige samlinger
  • Vagter i bibliotekets skranke i ydertimerne kl. 9-12 eller kl. 13-17 med hjælp, vejledning og praktiske opgaver
  • Ekspedition af post og kopiering.
  • Ad hoc opgaver og projekter i biblioteket
Det Kgl. Bibliotek
Det Kgl. Bibliotek

Sektionsleder med blik for ledelse og bygningsdrift

København K

Som ny sektionsleder kommer du til at varetage Det Kgl. Biblioteks bygnings- og servicedrift i København. Du skal stå i spidsen for en afdeling bestående af 11 ansatte. Du vil få ansvar for at sikre en effektiv og professionel drift af bygningsmassen og servicering af Det Kgl. Bibliotek.

Du kommer til at indgå i en ledergruppe som skal igangsætte nye initiativer, der sikrer at Det Kgl. Bibliotek til enhver tid har den optimale bygningsmasse og bygningsservice.

Du bliver også overordnet ansvarlig for en række spændende byggeprojekter på tværs af organisationen, hvor din opgave bliver at sikre processer og fremdrift ved ny-, om- og tilbygninger samt indretninger.

Det Kgl. Bibliotek

Har du et Jobindex CV?

Jobindex matcher CV'er med virksomhedernes ledige stilinger.

Opret CV