Snedker til produktion af vindueselementer

Er du uddannet snedker – eller har du solid erfaring med træbearbejdning – og trives du i en produktion med fokus på kvalitet? Så er du måske vores nye kollega!

KRONE søger en snedker til produktion af vindueselementer på vores fabrik i Aabybro. Hos os arbejder vi 4 dage om ugen – med fri hver fredag.

Hos KRONE tager vi ansvar – for vores medarbejdere, kunder og samfundet omkring os. Vi sætter en ære i godt håndværk og arbejder målrettet med en ansvarlig produktion med fokus på kvalitet og bæredygtige materialer.

Dine primære opgaver

  • Produktion af vindueselementer i høj kvalitet
  • Betjening af maskiner, herunder dobbelttapper og Kehler
  • Sikre en ensartet og flot finish på de færdige produkter
  • Bidrage til en effektiv og struktureret produktion
  • Samarbejde med kolleger i produktionen for at sikre gode leverancer

Din profil

Vi forestiller os, at du er uddannet maskinsnedker, bygningssnedker eller møbelsnedker – eller har tilsvarende erfaring.

Du har gerne erfaring med dobbelttapper og Kehler og trives i et produktionsmiljø, hvor der kan være travlt. Samtidig arbejder du struktureret og bevarer overblikket i en hverdag med flere opgaver.

Som person går du op i kvalitet og detaljer, og du motiveres af at levere godt håndværk. Du er stabil, møder til tiden og bidrager positivt til samarbejdet og stemningen i teamet.

Vi tilbyder

  • En fast stilling i en virksomhed med vækst og udvikling
  • 4-dages arbejdsuge (fri fredag)
  • Et godt og uformelt arbejdsmiljø med fokus på trivsel og sikkerhed
  • Dygtige og engagerede kolleger
  • Mulighed for faglig udvikling

Om KRONE

Hos KRONE leverer vi kvalitetsløsninger inden for døre, vinduer og branddøre. Vi sætter kunden i centrum og stræber efter at skabe fleksible løsninger, der matcher kundespecifikke behov.

Som virksomhed tager vi et stort socialt ansvar – både over for vores medarbejdere, kunder og samfundet omkring os. Vi arbejder løbende med bæredygtighed og anvender materialer og samarbejdspartnere, der understøtter vores ambition om en ansvarlig produktion.

Vores medarbejdere er vores vigtigste ressource, og vi prioriterer trivsel, sikkerhed og arbejdsglæde højt.

Arbejdssted

Mølhaven, Mølhavevej 10, 9440 Åbybro.

Er du interesseret?

Så send din ansøgning hurtigst muligt – vi afholder samtaler løbende og ansætter, når vi har fundet den rette kandidat.

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte Steen Eriksen på tlf. 20 98 57 32.

Om KRONE: I mere end 70 år har KRONE leveret gennemtestede kvalitetsløsninger i form af vinduer og døre, der gør det muligt at kombinere vigtige funktioner som støjreduktion, brandsikkerhed og lavenergi med æstetik og give brugerne frihed til selv at skabe rammerne for deres omgivelser. KRONE har rødder i Harken i Vendsyssel og har i dag 2 produktioner og flere salgskontorer og udstillinger rundt i Danmark.

KRONE er en del af Nordeuropas største vinduesfamilie, DOVISTA. DOVISTA Gruppen består af en række førende brands på det europæiske marked for facadevinduer og -døre. Gruppen består af i alt 13 brands, og beskæftiger godt 7.000 medarbejdere. Sammen producerer og leverer vi vinduer og døre til det europæiske marked, hvor vores primære markeder er Danmark, Irland, Tyskland, Norge, Polen, Slovakiet, Sverige, Schweiz og Storbritannien.

Hvert DOVISTA-brand er unikt og har sin egen historie, identitet og markedsstrategi, der er fast forankret lokalt og tæt forbundet med kunderne. Vores brands samarbejder dog på tværs for at dele viden og skabe synergier mellem mærkerne og styrke gruppens fælles kompetencer og kvaliteter. Vi kalder det Distinctive Brands – Shared Excellence. Vi betjener vores kunder og markeder som Distinctive Brands, og vi udvikler os sammen gennem Shared Excellence. Dette er vores forretningsmodel.

DOVISTA’s position er opbygget gennem en kombination af organisk vækst og opkøb siden vores etablering i 2004. Vores formål er fortsat at bringe dagslys og frisk luft ind i menneskers hverdag, tilbyde en klar udsigt til verden udenfor og samtidig sikre et sundt indeklima.

Lær os bedre at kende ved at besøge www.krone.as og www.dovista.com

Jobbet søges via QuickApply på Jobindex.