Jobannonce: Afdelingschef – wingman for direktør
OBS: annoncen er udløbet!
Denne jobannonce er ikke længere aktiv på Jobindex. Klik eventuelt på annoncen for at se, om virksomheden alligevel fortsat ønsker at modtage ansøgninger.

erwin andersen a/s søger for kunde
Afdelingschef – wingman for direktørLeder med erfaring fra produktion eller logistik
Med reference til direktøren, får du ansvar for at lede og udvikle tre afdelinger med hver deres forretningsområde, i alt 20 medarbejdere. Som wingman for en engageret og meget kompetent direktør, skal du bl.a. etablere og optimere en ny organisationsstruktur og samtidig styrke det tværfaglige samarbejde.
Du skal fastlægge og implementere en række KPI´er og sikre effektiviteten i den daglige drift, altid med fokus på at optimere løsninger og forretningsgange, så kunderne oplever værdiskabende samarbejde. Kort sagt, skal der leveres godt købmandskab og proaktiv ledelse på alle niveauer. Du skal udvikle på både mennesker og systemer, ligesom du får en løbende og tæt kontakt til kunderne, hvor du får det overordnede ansvar for kundernes oplevelse af kvalitet og service.