Køkkenmedhjælpere til kantinen hos Bestseller i Brande – alsidigt og fleksibelt job som tilkaldevikar
Er du serviceminded, har masser af gåpåmod og søger et fleksibelt job, der passer ved siden af studie, andet arbejde eller fritid?
Så er du måske én af de kollegaer, vi leder efter!
Hverdagen hos os
I Bestsellers personalekantine i Brande laver vi hver dag mad til omkring 1200 gæster – primært unge og energiske medarbejdere fra forskellige brands og afdelinger. Vi er synlige og nærværende i hverdagen og lægger vægt på, at gæsterne får en god oplevelse – både med maden og i mødet med os.
Du bliver en del af et stærkt og sammentømret køkkenteam med fagligt dygtige kollegaer – to souschefer, en køkkenchef og en executive chef. Vi hjælper hinanden, har det sjovt og passer godt på hinanden – også når tempoet er højt.
Dine opgaver
Som køkkenmedhjælper træder du til, når der er brug for dig, og bliver en vigtig del af hverdagen i køkkenet – hvor opgaverne varierer, og ingen dage er helt ens.
Det ene øjeblik snitter du grøntsager til en indbydende salatbar. Det næste øjeblik hjælper du med at servere mad i vores foodtruck og sørger for, at gæsterne får en god oplevelse. Bagefter er du med til at pakke frostretter til takeaway og giver en hånd med i opvasken.
Vi sørger naturligvis for en god oplæring, så du er godt klædt på til opgaverne.
Hvem er du?
Vi leder efter kollegaer, der trives med varierede opgaver og tager nye udfordringer med et smil. Du er imødekommende, løsningsorienteret og tager ansvar, når du ser noget, der skal gøres. Derudover lægger vi vægt på, at du:
- Har erfaring fra køkken, café eller lignende
- Arbejder selvstændigt og giver en hjælpende hånd, når der er brug for det
- Er positiv, serviceminded og bidrager til den gode stemning
Det tilbyder vi dig
- Et fleksibelt job som tilkaldevikar, der kan kombineres med studie, andet arbejde eller fritid
- Arbejdstid: primært i dagtimerne kl. 06.30-14.30 – aften og weekendarbejde kan forekomme i forbindelse med events og selskaber
- Et tæt fællesskab, hvor vi løfter i flok, hepper på hinanden og har det sjovt
- Ansættelsesvilkår efter overenskomst med pension, fritvalgsopsparing, sundhedsordning, personaleforening og medarbejderrabatter
Du kan få et indblik i vores hverdag på vores Instagram: @foodandco1438.
Vil du med på holdet?
Så søg stillingen allerede i dag – vi inviterer til samtaler løbende og ansætter, når vi har fundet de rette kollegaer til teamet.
Skriv venligst i din ansøgning at du fandt jobbet på Jobindex