Fuglebjerg Kistefabrik A/S
Slagelse

Er du skarp i Photoshop og har flair for teknik? Vi søger hjælp til kisteprint og skærebord!

Hos Fuglebjerg Kistefabrik oplever vi en stigende efterspørgsel på vores printede kister og papkister – og vi har brug for en ny kollega til at hjælpe os med at følge med. Vi søger en grundig og teknisk stærk medarbejder til at betjene vores kisteprinter og skærebord. Det er en deltidsstilling på 15-20 timer om ugen – ideel til dig, der har erfaring med digitale værktøjer og ønsker et deltidsjob i en meningsfuld branche.

Hvad kommer du til at lave?

  • Klargøring og betjening af vores printer og skærebord til papkister (Orbit).
  • Arbejde med printfiler i Photoshop og andre design-/produktionsprogrammer.
  • Samarbejde med produktionen for at sikre høj kvalitet og leveringssikkerhed.
  • Samle papkister, når de er skåret

Hvem er du?

  • Du er fortrolig med Photoshop og generelt tryg ved at arbejde med computere.
  • Du har interesse for eller erfaring med digital produktion eller skæreplottere
  • Du arbejder struktureret og kvalitetsbevidst – detaljerne gør en forskel.
  • Du har lyst til at indgå i et lille team med hjerte og håndværk i centrum.

Hvem er vi?

Fuglebjerg Kistefabrik er en familieejet virksomhed med stolte traditioner og blikket rettet mod fremtiden. Vi producerer kister, hvor også det visuelle udtryk spiller en central rolle – særligt gennem farver og printede motiver, som gør den sidste afsked personlig og smuk. Og vi leder efter dig, der har mod på at være en del af det.

Praktisk info:

  • Arbejdsplads: Harrested ved Slagelse
  • Timer: 15-20 om ugen
  • Opstart: Snarest muligt

Lyder det som noget for dig? Send en kort ansøgning og dit CV via "Ansøg"-knappen – vi holder samtaler løbende, så tøv ikke med at tage fat i os.

Jobbet søges via QuickApply på Jobindex.