Drømmer du om en karriere, hvor passion for kvalitet og innovation går hånd i hånd? Bliv en del af en spændende rejse i Danpo, hvor vi sammen sætte nye standarder inden for fjerkræindustrien.
Spændende studiejob til analyse og forecast hos S&OP & Live Animals Afdeling i Aars.
Bliv en del af vores engagerede team og gør en forskel med dine analytiske evner!
Vi søger en studentermedhjælper til vores team i Aars, som brænder for tal, analyser og at få komplekse ting til at give mening. Du vil få mulighed for at arbejde med spændende opgaver, der har direkte indflydelse på vores virksomhed.
Med base på vores kontor i Aars bliver du en del af vores 34 personer stærke S&OP & Live Animals afdeling, fordelt over vores tre lokationer i Aars, Farre og Skanderborg. Til daglig vil du referere til Head of S&OP, Per Apollo.
"Her bliver du en integreret del af et team, der sætter pris på nysgerrighed og engagement. Vi inddrager dig i virkelige problemstillinger og giver dig mulighed for at sætte dit præg på vores analyser og den måde, vi kommunikerer vores data på." Fortæller Head of S&OP Per Apollo.
Vi har for resten kantine, sundhedsforsikring, padelbane til fri afbenyttelse, og så har vi offentlig transport til døren, da vi er på busrute X951 stoppestedsplan.
Hvis du er klar til at tage udfordringen op og blive en del af vores dynamiske team, så send din ansøgning og CV til os allerede i dag! Vi glæder os til at høre fra dig!
”Her kan man virkelig gøre en forskel. Ledelsen lytter, hvis du bringer idéer på banen, og så har du mulighed for at påvirke branchen til fx at prioritere mere dyrevelfærd.”
Anders Bekker, Salgschef, Detail… en del af en virksomhed, hvor CEO’en er på fornavn med eleverne, og idéer fra fabriksmedarbejderne kan ryge med på møderne i topledelsen.
Danpo er stor nok til at påvirke danskernes madvaner. Men også lille nok til, at det kan mærkes på bundlinjen, når du støtter op om et stort salg – eller lukker det selv.
Bonusser og mål er fælles i vores teams, fordi vi kun lykkes, når vi arbejder sammen. Her byder alle ind med noget forskelligt og får friheden til at arbejde, som det er optimalt for dem. Det er der brug for. For ambitionerne er høje – vi går nemlig benhårdt efter at omstille os fra et klassisk slagteri til at have dyrevelfærd og teknologisk udvikling i fokus.
”Diversitet er noget af det vigtigste for mig – både at vi i afdelingen har vidt forskellige kompetencer, erfaringer og baggrunde. Men også når jeg vælger ledere til vores team. De andre ledere skal ikke minde for meget om mig.”
Mohammed Mouneimne, Sales Director, Global Exportevalueringer på Jobindex
4 af 5 stjerner