Drømmer du om et job, hvor passion for kvalitet og innovation går hånd i hånd? Bliv en del af en spændende rejse i Danpo, hvor vi sammen sætte nye standarder inden for fjerkræindustrien.
Vil du være en del af fødevarebranchen og arbejde i en produktionsvirksomhed, med tempo og højt humør? Så er det måske dig vi er på udkig efter. På vores fabrik i Aars søger vi sommerferieafløsere til forskellige afdelinger i produktionen. Vi søger afløsere som har mod på at arbejde i perioden fra slut juni til midt august 2025.
Vi søger ferieafløsere til:
Der er flere indgange til stillingen, måske du har et sabbatår, sommerferie fra studiet eller ønsker du bare at prøve noget nyt – Vigtigst af alt er det, at du har mod på at give den fuld gas sammen med dine kollegaer.
Dine arbejdsopgaver kunne fx være:
Vi søger en kollega med godt humør, en der har lyst til at være en del af et større kollegafællesskab, samt en der ser muligheder frem for begrænsninger. For at sikre det bedst mulige match skal du have følgende kvalifikationer:
Hos Danpo bliver du en del af en arbejdsplads med fokus på sundhed og medarbejdertrivsel. Derudover tilbyder vi en række medarbejdergoder så som personalesalg, sundhedssikring, lækker kantine og meget mere.
Så send din ansøgning og dit CV hurtigst muligt, da vi afholder samtaler løbende.
Hvis du har spørgsmål til stillingen, er du velkommen til at kontakte os. Vi ser frem til at høre fra dig.
I mellemtiden kan du læse mere omkring vores kultur og fokus på dyrevelfærd via vores hjemmeside, hvor du også kan læse mere om vores familiegårde.
”Det er jo slagtersprog, der bliver talt her. Men i en 2024-version, hvor man er godt tilpas i det, selvom man ikke er slagtertypen.”
- Nicolas Cabald, projektleder… en vigtig del af vores mission om bedre dyrevelfærd. Vi arbejder nemlig hver dag på at gøre det nemmere for forbrugeren at vælge det rigtige.
Og selvom vi er et stort maskineri, kan du sagtens sætte dit præg. For uanset om du har forstand på kød og maskiner eller kører produktionen fra din skærm, så gælder én ting:
Din ide kan blive til konkrete forandringer – fra den ene dag til den anden.
Det er ikke kun kyllingerne, der skal have det godt. Det skal du og dine kolleger også. Derfor kan du fx gå lige fra fabrikken og ud på padelbanen. Eller tage familien med til vores årlige familiedag, som får Vorbasse Marked til at ligne en vejfest.
”Har du argumenterne i orden, kan du nemt lave forandringer. Jeg har fx fået lov at ændre systemet for vores varemodtagelse.”
Melanie, Customer Quality Leadevalueringer på Jobindex
4 of 5 stars