Perfekt! Wir leider nicht so wirklich. Unsere Deutschkenntnisse reichen nur für „Danke“, „Bitte“ und um irgendwie eine Bratwurst zu bestellen.
Deshalb suchen wir einen Supportmitarbeiter, der Deutsch, Englisch und Dänisch richtig gut beherrscht.
Wenn du jetzt schmunzeln musstest und dir denkst: „Das bin ja genau ich!“ …dann lies unbedingt weiter und schick uns deine Bewerbung.
Har du teknisk flair, er nysgerrig af natur og elsker at hjælpe kunderne godt videre? Så er du måske den, vi mangler i vores team.
Hos cBrain søger vi en engageret og analytisk supportkonsulent, der vil være med til at levere førsteklasses 2nd og 3rd level support til vores kunder og sikre en professionel, stabil og effektiv drift af vores digitale løsninger.
I rollen som supportkonsulent vil du være en central del af vores kundevendte arbejde og den daglige drift. Du vil bl.a. få ansvar for at:
Hvordan din karriere hidtil har set ud er mindre vigtigt for os. Du behøver ikke have arbejdet med support før – hvis du har teknisk flair og lyst til at lære, sørger vi for resten.
Vi lægger vægt på, at du:
Det er en fordel, hvis du kender til F2 eller lignende sagshåndteringssystemer, men ikke et krav.
Det er et krav, at du kan sikkerhedsgodkendes til graden "hemmeligt".
I Supportafdelingen bliver du en del af et team med forskellige baggrunde, personligheder og kompetencer. Netop vores diversitet gør os stærkere – og vi deler gerne ud af vores viden.
Vi har det sjovt, hjælper hinanden, og vi værner om en kultur, hvor både energi, kemi og kollegialt fællesskab betyder noget. Vi ønsker en kollega, der:
Hos cBrain er kulturen uformel, og vi lægger stor vægt på trivsel og fællesskab. Vi tror på, at man både kan være ambitiøs og have det sjovt – samtidig.
Vi tilbyder:
Lyder det som noget for dig, så glæder vi os til at høre fra dig! Send din ansøgning og CV hurtigst muligt – vi afholder samtaler løbende.
Wir freuen uns auf Ihre Bewerbung.
Ansættelsestype: Fastansættelse
Hjemmearbejde: Muligt
Ugentlig arbejdstid: Fuldtid
Casper
Supportkonsulent i Services
Anna Kristina
Application Developer i Solution Development
Ioana
Project Manager i Project Mgmt.
Andreas
Softwareudvikler i R&D
Vær med til at gøre en forskel med klimasoftware og effektiv digitalisering af den offentlige sektor.
Fagligheden er i højsædet og vi tror på innovation og at nye idéer bliver skabt gennem fælles passion for software.
Vi tror på, at det er vigtigt, at vi har det sjovt sammen, samtidig med at vi er både ambitiøse og professionelle.
I cBrain er det vigtigt, at du føler dig godt taget imod fra start. Allerede første arbejdsdag deltager du i et grundigt introduktionsforløb, hvor du lærer om vores F2-software, metode og processer. Du vil hurtigt opleve en høj læringskurve – både fagligt og ansvarsmæssigt.
Vi hjælper dig med at skabe et bredt netværk blandt dine nye kolleger gennem vores cBrain Beginner’s Club. Her introduceres du bl.a. for vores værdier og kultur og du får mulighed for at møde dine nye kollegaer på tværs af hele organisationen.
God kommunikation er fundamentet for et godt samarbejde. Derfor formidler vi viden og uddanner alle medarbejdere i bl.a. psykologisk tryghed, den svære samtale og aktiv lytning. Det styrker kommunikationen på tværs – og hos cBrain tror vi på, at stærke teams bygges på netop disse værdier.