Pil ikon

Vicevært Hejlsminde

Hejlsminde

Har du kendskab til pasning af swimming pools og spa, og vil du tjene ekstra penge? Vil du være med til at skabe fantastiske resultater sammen med resten af teamet hos Sol og Strand i Hejlsminde og gøre en forskel for vores lokalsamfund, feriegæster og husejere? Så læs med her!

Vi mangler dig, der i rollen som vicevært står for kontrol og vedligeholdelse af vandkvaliteten i vores pool- og spahuse. Dine opgaver bliver blandt andet at:

  • Tjekke, at vandkvaliteten er i orden ved at tage vandprøver
  • Regulere vandkvaliteten efter behov
  • Støvsuge vores pools

Det er en stor fordel, at du har poolkursus og erfaring med pasning og kontrol af pool eller spa.

Vi tilbyder:

  • 165 kr./time + 12,5% feriepenge
  • Kilometerpenge efter statens højeste takst
  • Et job med høj frihed under ansvar
  • Adgang til 2.800 rabataftaler og øvrige medarbejderfordele

Vi forventer, at du:

  • Har kørekort og adgang til en bil, så du selv kan komme rundt til vores sommerhuse
  • Har en smartphone, som bruges i arbejdstiden
  • Er mødestabil og pligtopfyldende
  • Er imødekommende og serviceminded
  • Er selvkørende, ansvarsfuld og har sans for kvalitet

Dine arbejdstimer ligger hovedsageligt i weekenden, men der kan forekomme arbejde i løbet af ugen. Antallet af timer afhænger af din egen fleksibilitet.

Ansøg direkte ved at trykke på ansøgningsknappen. Du er også velkommen til at kigge ind forbi bureauet til en snak.

Vi glæder os til at møde dig!


Ansættelsestype: Fastansættelse

Hjemmearbejde: Ikke oplyst

Ugentlig arbejdstid: Fuldtid

Sol og Strand feriecenter Kollegaer ved Sol og Strand Sol og Strand familieferie ved sommerhus

Sol og Strand Feriehusudlejning er en af Danmarks største udlejere af sommerhuse og ferieboliger.

Men Sol og Strand har en unik position på markedet, fordi vi 100 procent er ejet af en dansk fond, der uddeler det meste af vores overskud til velgørende organisationer og lokale formål. Overskuddet uddeles primært i de lokalsamfund langs Danmarks kyster, hvor vi gennem vores 27 lokale bureauer udlejer og servicerer mere end 6000 private sommerhuse og ferieboliger. Det ligger i vores værdier, at vi vil bidrage til det samfund, vi er en del af – og vi lægger vægt på, at feriehusbranchen skal være en bæredygtig ferieform. Det perspektiv er forankret i vores slogan ”Ferie med det gode hjerte”.

Vi er 150 fastansatte og i højsæsonen over 1.000 medarbejdere over hele landet. Vi ved, at vi lykkes bedst, når vi står sammen. Hos Sol og Strand har vi en flad organisationsstruktur, vi er rummelige og har en let og uformel tone, hvor der er plads til et godt grin. Det gælder både mellem ossom kolleger, og når vi samarbejder med feriegæster og sommerhusejere.

Vi tror på, at du som medarbejder leverer god kvalitet, når du er omgivet af god kvalitet på din arbejdsplads. Derfor investerer vi i dig. Du får en struktureret onboarding og adgang til en digital l æringsportal, hvor du efteruddanne dig inden for Officepakken, konflikthåndtering, trivsel, ledelse, effektivitet mm.

Vi ved, at det er medarbejderne, der gør forskellen i hverdagen, og derfor lægger det os meget på sinde, at Sol og Strand er en attraktiv arbejdsplads. Vi tilbyder foruden gode udviklingsmuligheder også en konkurrencedygtig lønpakke og attraktive personalegoder som f.eks. adgang til over 2500 eksklusive rabataftaler. Vi er hele tiden på udkig efter dedikerede og engagerede medarbejdere, der vil tage del i at sikre, at en ferie hos Sol og Strand vil blive husket lang tid efter, at den er slut.

Par ved Sol og Strand sommerhus
Familie ved Sol og Strand sommerhus
Familieferie ved Sol og Strand sommerhus

Sol og Strand Feriehusudlejning A/S
Ilsigvej 21, Hune, DK-9492 Blokhus
www.sologstrand.dk
(CVR: 10658446)