Medarbejdere sidder til møde og lytter smilende Medarbejdere sidder til møde og lytter smilende

Tilst

Forecast & Replenishment (F&R) Planner/Vareflow Koordinator (25 timer)

Har du kendskab til detailhandel? Er du klar til at styre et kæmpe vareflow, og har du styr på detaljen? Så er det måske dig, der skal være vores nye F&R Planner/Vareflow Koordinator. Vi søger lige nu en Forecast & Replenishment (F&R) Planner/Vareflow Koordinator (25 timer)

I BAUHAUS har vi implementeret ERP-systemet SAP S4/HANA i hele den nordiske organisation samtidig med, at vi har udviklet vores processer og forretningsgange. Som et led i denne udvikling, har vi automatiseret store dele af vores varebestilling, og til dette søger vi nu en F&R Planner, der proaktivt medvirker til at sikre det optimale vareflow.

Du trives i en travl hverdag, hvor tempoet er højt, og du går ikke på kompromis med kvaliteten og detaljen af den grund. Det er en fordel, at du har erfaring med supply chain og SAP (ikke et krav) eller har erfaring fra en lignende stilling i detailhandlen inden for varebestilling.

Som F&R Planner bliver din primære opgave at sikre, at der altid er varer på hylderne til vores kunder i BAUHAUS varehusene i hele Danmark.

Arbejdsopgaver er blandt andre:

  • Varebestilling af hele BAUHAUS' sortiment på over 50.000 varer til alle varehuse i Danmark
  • Optimering af lagerstyring indenfor tildelte ansvarsområder
  • Sikre korrekt og rettidig information ang. vareflow til varehusene
  • Yde support og sparring til varehuse vedr. særordrer og lign.
  • Tæt kontakt og samarbejde med Indkøb samt vores mange leverandører

Vi tilbyder:

  • Dygtige og engagerede kolleger i et godt team
  • Ansvar for egne leverandører med omfattende vareflow
  • Attraktive rabatordninger, kantineordning, kaffe-/te-/frugtordning, en aktiv personaleforening, fleksibilitet, sundheds- og pensionsforsikring
  • Tværorganisatorisk samarbejde med hele organisationen f.eks. fysiske varehuse, webshop, indkøb, logistik og øvrige centrale funktioner på Servicecentret
  • Ansættelse i en familieejet virksomhed med mange stolte traditioner

Som person er du:

  • En selvstændig igangsætter, som sætter en ære i at have styr på tingene
  • God til at danne og bevare overblikket
  • Detaljeorienteret og kvalitetsbevidst, også når det går stærkt
  • En faktabaseret beslutningstager
  • Glad for at arbejde med tal

Lyder jobbet interessant – og har du lyst til at vide mere?

Så er du velkommen til at kontakte F&R Teamleder, Marianne Nielsen - telefon: +45 4038 5982. Vi afholder samtaler løbende, og stillingen besættes, når den rette kollega er fundet.

Vi glæder os til at modtage din ansøgning!

Ansættelsestype: Fastansættelse

Hjemmearbejde: Ikke oplyst

Ugentlig arbejdstid: Deltid (25 timer)

Medarbejder sidder smilende til et møde

Mere end bare et byggevarehus

BAUHAUS er en international familiejet virksomhed. Siden 1988 har vi opbygget en solid markedsposition i Danmark ved at fokusere på kvalitet, ansvarlighed og integritet. Det afspejles i vores værdibaserede adfærd indbyrdes, vores kunderelationer, vores produkter og serviceydelser.

Som specialist for værksted, hus og have handler vi samtidig med omtanke for miljøet. Dét gør vi for samfundet, for et bedre hjem - og ikke mindst for en grønnere planet til vores fremtidige generationer.

Plads til dine drømme

– uanset hvilken vej du vælger

Uanset om du vil tage lederskab, finde ny balance i (arbejds)livet eller skifte karriere, er der plads til dig hos os. I alle afdelinger sætter vi det rette hold og værdsætter forskelligheden, hver enkelt bringer med sig. Her kan du finde din vej inden for lige præcis det område, der inspirerer dig – hvad end det er salg, service, indkøb, IT, marketing, økonomi eller HR.

To medarbejdere taler sammen og drikker kaffe
Clara står i mødelokale og holder præsentation
Ikon - Quote

Hos os er der plads til at gøre tingene på forskellige måder på forskellige lokationer. Der er selvfølgelig nogle overordnede rammer, men vi kan tilpasse hver lokationerne til de mennesker vi er. Det skaber en masse glæde og plads til at være den, du er.

— Clara, kommunikations- og employer branding specialist

Ikon - leder udvikling

Vi har byggevarehuse 19 forskellige steder i Danmark

Ikon - varehus

Vi har 300 butikker i 19 lande

Ikon - leder foran butik

Vi har vores eget symbol “Pro Planet”, som guider til et grønnere valg

Medarbejder går mod BAUHAUS Servicecenter

Er du klar til at bygge en karriere hos os?

Så vil vi rigtig gerne høre fra dig. Send os din ansøgning og dit CV allerede i dag.
Vi indkalder til samtaler løbende.

se ledige stillinger